Psychoterapia dzieci i młodzieży Szczecin

Psychoterapia dzieci i młodzieży

TERAPIA POZNAWCZO-BEHAWIORALNA JEST:

– oparta na dowodach!

– edukacyjna!
(zdobywanie wiedzy, modyfikowanie
sposobu myślenia oraz działania)

– oparta o ukierunkowane odkrywanie i
eksperymenty myślowe lub doświadczeniowe!

Psychoterapia Dzieci i młodzieży – Programy terapeutyczne z jakich korzystamy:

„Niewiarygodne lata”
– program radzenia sobie z gniewem
program radzenia sobie z problemami

„Zaradny kot”
– program
dla dzieci z zaburzeniami lękowymi

„FRIENDS”
– program dla dzieci z
zaburzeniami lękowymi
i nastroju.

„PSST” – Problem
Solving Skills Training),
poznawczy trening umiejętności rozwiązywania problemów

Program „ACT, „Think”

Terapia poznawczo-behawioralna w Szczecinie

Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej o psychoterapii dzieci i młodzieży w Szczecinie – skontaktuj się z Pracownią Psychoterapii i Uważności Uważne Ludki. Nasi pracownicy chętnie odpowiedzą na wszelkie pytania dotyczące prowadzonych terapii i doradzą, jaka forma będzie dla Was najlepsza. Zajmujemy się głównie terapią poznawczo-behawioralną, która opiera się na dowodach, pozwala na zmianę sposobu myślenia i działania – dzięki korzystaniu z tego typu terapii możliwe jest odzyskanie samokontroli i zmiana problematycznych zachowań.

Na czym polega terapia poznawczo-behawioralna?

Terapia poznawczo-behawioralna wykorzystywana jest do leczenie zaburzeń lękowych, zaburzeń nastroju, pomaga radzić sobie z gniewem i uczy rozwiązywania problemów. Dzieci i młodzież mogą potrzebować wsparcia psychoterapeuty w wielu sytuacjach – specjalistyczna wiedza pozwala na rozwiązanie trudnych sytuacji i doprowadzenie do wypracowania prawidłowego schematu funkcjonowania. Kiedy zauważysz, że Twoje dziecko miewa nagłe zmiany nastroju, kłopoty ze snem, sprawia problemy wychowawcze lub nie odnajduje się wśród grona rówieśników, być może skorzystanie z pomocy psychologa dziecięcego będzie dobrym wyborem. Podczas terapii poznawczo-behawioralnej, psychoterapeuta pomoże zdobyć umiejętność zmieniania negatywnych myśli na pozytywne oraz nauczy radzenia sobie z problematycznymi bodźcami.

Psycholog dziecięcy w Szczecinie – umawianie wizyty

Planujesz umówić wizytę w Pracowni Psychoterapii i Uważności Uważne Ludki w Szczecinie? Chcesz dowiedzieć się więcej o oferowanych przez nas rozwiązaniach? Prosimy o kontakt! W zakładce „O nas” znajdziesz szczegółowe informacje o pracującym w naszej Pracowni zespole. Dowiedz się, w czym specjalizują się poszczególni psychoterapeuci i zarezerwuj termin wizyty! Dzięki wieloletniemu doświadczeniu jesteśmy w stanie poprawić jakość życia zarówno dzieci i młodzieży, jak również ich opiekunów – wspieramy ideę uważnego rodzicielstwa i prowadzimy grupy psychoedukacyjne dla rodziców.