Julia Blatkiewicz

Julia Blatkiewicz

Psycholog, psychoterapeuta w trakcie certyfikacji

Julia Blatkiewicz

Psycholog, psychoterapeuta w trakcie certyfikacji

Absolwentka Uniwersytetu Szczecińskiego II stopnia na kierunku psychologia kliniczna. Członek Polskiego Towarzystwa Terapii Poznawczej i Behawioralnej. W trakcie certyfikacji na psychoterapeutę pracującego w nurcie poznawczo- behawioralnym. Doświadczenie zawodowe zdobywała w Szpitalu Psychiatrycznym SPS ZOZ Zdroje w Szczecinie oraz w Szpitalu SPS Klinicznym nr 1 Pomorskiego Uniwersytetu Szczecińskiego w Szczecinie. Pracowała także w Szczecińskim Centrum Terapii Poznawczo- Behawioralnej.

 Odbyła kursy z zakresu praca z dziećmi i młodzieżą z wykorzystaniem terapii schematów, psychoterapia poznawczo – behawioralna w pracy z dziećmi i młodzieżą, Trening umiejętności społecznych, Terapia dialektyczno – behawioralna dla nastolatków, mindfulness dla dzieci i młodzieży.

Prowadzi terapię osób dorosłych, dzieci i młodzieży od 12 r.ż.. zajmuje się także prowadzeniem medytacji uważności. Szkoli się w zakresie mindfulness dla dzieci i młodzieży. Umiejętności w stawianiu diagnozy klinicznej oraz psychoterapii pozwalają jej na indywidualne podejścia do pacjenta. Pomaga osobom w stanach depresyjnych, lękowych oraz z zaburzeniami odżywiania, wykorzystując wiedzę z zakresu psychosomatyki oraz psychodietetyki. Nieustannie pogłębiając swoją wiedzę i korzystając z poznanych metod oraz technik terapeutycznych, prowadzi skuteczną, efektywną pracę nad wykonaniem pierwszego kroku w budowaniu własnej wartości osób, które posiadają trudności w relacjach międzyludzkich. W swojej pracy kieruje się przede wszystkim zdrowiem pacjenta, a szczególny nacisk kładzie na tworzenie relacji terapeutycznej. Przestrzega zasad zawartych w kodeksie etycznym Polskiego Towarzystwa Terapii Poznawczej i Behawioralnej. Dodatkowo obejmuje stanowisko Operator Numeru Alarmowego 112 w Zachodniopomorskim Urzędzie Wojewódzkim w Szczecinie.