Integracja sensoryczna

Integracja sensoryczna - Szczecin

Oferta Pracowni Psychoterapii Uważne Ludki to nie tylko psychoterapia dzieci i młodzieży oraz terapia mindfulness – proponujemy również terapię integracji sensorycznej, która jest odpowiednia dla dzieci z trudnościami w uczeniu się oraz takich, które mają problemy z koncentracją i/lub zaburzeniami behawioralnymi.

Celem terapii integracji sensorycznej jest pomoc dzieciom w lepszym rozumieniu i interpretowaniu informacji otrzymywanych przez ich zmysły. Zajęcia prowadzone są przez certyfikowanego terapeutę integracji sensorycznej, który stosuje specjalistyczne ćwiczenia i metody, aby pomóc dzieciom w lepszym radzeniu sobie ze swoimi problemami.

Dla kogo terapia integracji sensorycznej ?

Terapia integracji sensorycznej (SIT) to metoda stosowana w celu pomocy dzieciom w radzeniu sobie ze zaburzeniami percepcji sensorycznej. SIT jest skuteczną formą terapii, która może pomóc dzieciom w rozwijaniu umiejętności społecznych, komunikacyjnych i motorycznych. 

SIT polega na stymulowaniu zmysłów dziecka, aby poprawić ich funkcjonowanie. Może to prowadzić do lepszej koordynacji ruchowej, lepszej percepcji i orientacji w przestrzeni oraz do poprawy nastroju i samopoczucia.

Integracja sensoryczna - na czym polega?

W trakcie terapii integracji sensorycznej, terapeuta wykorzystuje różnego rodzaju metody, aby skutecznie stymulować zmysły i dawkować dziecku odpowiednie doznanie sensoryczne. Są to między innymi: 
– stymulacja słuchowa: słuchanie muzyki lub odgłosów natury;
– stymulacja dotykowa: masaż, delikatne głaskanie lub dotykanie różnych tekstur;
– stymulacja wzrokowa: oglądanie kolorowych obrazków lub filmów, patrzenie na różne kształty i kolory.

Chcesz skorzystać z oferty integracji sensorycznej prowadzonej w Pracowni Psychoterapii Uważne Ludki? Prosimy o kontakt.