Aleskandra Bujalska

Aleskandra Bujalska

Psycholog, psychoterapeuta w trakcie certyfikacji

Aleskandra Bujalska

Psycholog, psychoterapeuta w trakcie certyfikacji

Absolwentka psychologii na Uniwersytecie Szczecińskim oraz studiów podyplomowych z zakresu przygotowania pedagogicznego, członek Polskiego Towarzystwa Terapii Poznawczej i Behawioralnej. Obecnie w trakcie szkolenia na psychoterapeutę w nurcie poznawczo-behawioralnym. Swoje doświadczenie zdobywała pracując w żłobku, czuwając nad prawidłowym rozwojem dzieci, ośrodku terapeutycznym dla dzieci ze spektrum autyzmu oraz w placówce oświatowej. Obecne zatrudniona jako psycholog szkolny. Odbywała również staż na Oddziale Psychiatrycznym Dzieci i Młodzieży w SPS ZOZ Zdroje. 

Ukończyła kursy: Terapia dialektyczno – behawioralna dla nastolatków, Terapia Skoncentrowana na Rozwiązaniach, kurs Trenera Umiejętności Społecznych. Coaching rodzicielski w terapii schematów, Terapia Akceptacji i Zaangażowania dla nastolatków z zaburzeniami zachowania, Praca z dziećmi i młodzieżą z wykorzystaniem terapii schematów, Psychoterapia poznawczo – behawioralna w pracy z dziećmi i młodzieżą, mindfulness dla dzieci.

W pracowni pracuje głównie z dziećmi i młodzieżą, pomagając m.in w trudnościach emocjonalnych, adaptacyjnych, treningach umiejętności społecznych. Wykorzystuje metody poznawczo – behawioralne. Prowadzi także coaching rodzicielski w terapii schematów oraz konsultacje wychowawcze. Swoją pracę opiera na wartościach, działaniach i użyteczności, najważniejsza dla niej jest relacja terapeutyczna. Przywiązuje dużą wagę do rozwoju, dlatego wciąż się uczy, praktykuje i doświadcza. Stale aktualizuję i pogłębia swoją wiedzę.